Кошик
708 відгуків
+380 (63) 404-52-22
+380 (99) 183-32-22
ул. Сумская, 28, Харків, Україна
Компания "KOSA-MOTORS" продает запчасти и комплектующих для мотокос, бензопил и мотоблоков с 2007 г.

Як вкоротити ланцюг бензопили

Як вкоротити ланцюг бензопили

Бензопили дуже потужні та ефективні інструменти, які ви можете використовувати, коли мова йде про обробку дерев і дерева для пиломатеріалів або дров. Але для того, щоб вони працювали належним чином, їх потрібно підтримувати в належному вигляді, особливо якщо вони використовувалися безперервно або довгий час простоювали.

У більшості випадків достатньо просто очищати бензопилу і своєчасно проводити заточування ланцюга. Але якщо знос стає серйозним, особливо щодо ланцюга потрібно подбати про її заміні або ремонті.

Так якщо розтягнулася ланцюг, але цілком робочий, то можна зайнятися ремонтом. Першим ділом визначаємося з кількістю зайвих ланок. Здійснити ці виміри можливо з допомогою шини, затягнувши гвинт натягу до крайнього положення.

Для зміни розмірів ланцюга передбачені спеціальні пристосування.

Для зменшення кількості ланок, необхідно розклепати заклепки. Для цього скористаємося наступними інструментами – ковадлом, молотком, лещатами, наждаком. З їх допомогою вам звичайно не вдасться спрацювати філігранно, але зате ці інструменти досить поширені. Щоб провести роботу більш якісно вам буде потрібно спеціальний верстат.

Пробійник — це верстат, застосовуваний для зняття заклепок. Верстат для заклепування і расклепывания ланцюгів механічний і працює за принципом преса. Комплектується ковадлом зі спеціальними пазами для різного кроку ланцюга і змінними наконечниками, які видавлюють клепки. Розмір заклепок відрізняється для різних типів ланцюга, тому змінні наконечники дійсно важливі і купуючи верстат необхідно переконатися в їх наявності.

Після расклепывания ланцюга, знімаємо стару ланка, встановлюємо нове і заклепываем. Для заклепки застосовується спеціальний закаточно-обкатный верстат. Застосовується для заклепки і прокатки ланцюга з кроком від ¼ до 0,404. Однією з переваг використання верстата полягає в тому, що якість клепання практично не відрізняється від заводського. Однак такий верстат досить дорогий і використання його в домашніх умовах недоцільно.

Тому розглянемо кілька способів як прибрати заклепки в домашніх умовах

Перший спосіб – це сточування за допомогою наждаку або болгарки. Роботи проводимо акуратно, намагаючись не пошкодити сусіднє ланка.

Другий – це зрубати зубилом. За направляючі затискаємо ланцюг в лещата, так щоб було можливим рубати заклепки на сполучному ланці. Після зрубування заклепок, для роз'єднання ланки, встановлюємо між пластин сполучної ланки борідок і різко вдаряє по ньому молотком. Після цього пластинки повинні зіскочити.

Для заміни робочого зуба, расклепываем сполучні ланки як справа, так і зліва від нього.

Як заклепати назад?

Насамперед нам знадобляться запасні ланки, їх можна придбати поряд з іншими витратними матеріалами. Єдине, купуючи змінні ланки враховуйте крок ланцюга, тип і профіль. Тому як вони не взаємозамінні, а використання ланок зі старої ланцюга не рекомендується, так як заклепки у них вже сточені і для нормального з'єднання доведеться підточувати верхню пластину.

Укладаємо на ковадло встановлені на ланцюг звенку і заклепки, відкритою стороною вгору. Потім одягаємо на заклепки верхню пластину і легенько обстукиваем молотком. Потім приступаємо до расклепыванию. Для цього скористаємося молотком, бородком і ковадлом.

На ковадло укладаємо гарнітуру, на заклепку наставляємо борідок і робимо різкий удар молотком. Наступну заклепываем таким же чином. У підсумку отримуємо потовщення в виступаючій частині заклепки, яке буде надійно утримувати верхню пластину.

Перевіряємо щоб ланка ланцюга рухалося і не було затиснуто при клепці. Якщо ж з'єднувальна ланка встановлено неправильно, то встановлювати таку цеп на бензопилу не можна.

Перш ніж використовувати бензопилу після проведеного ремонту, необхідно перевірити роботу ланцюга на простих роботах. Так як її несправності можуть призвести до неправильної роботи пилки або навіть травм.

Які можуть виникнути помилки при ремонті пиляльного ланцюга?

Так ланки можуть не збігатися з кроку, товщині або довжині. При цьому наслідки для бензопили можуть бути найсумнішими і торкнутися провідну зірочку і шину.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner